Mistrzostwa Świata 07-12.11.2016 Włochy

Koniński Klub K-1 został powołany do kadry Polski na wyjazd na Mistrzostwa Świata WKF 2016 do Włoch. Nasze miasto reprezentowali Dominika Skonieczna, Dawid Drzewiecki, Tomasz Marzol oraz Piotr Kantarowski.

Dawid Drzewiecki (kategoria +100 kg) przegrał walkę finałowąz utytułowanym zawodnikiem Marcinem Kalatą z Polski. – Nie poddaję się i idę dalej, ponieważ nie liczy się tylko wygrana,
lecz duże serce i charakter oraz chęci do walki – mówi wicemistrz świata WKF.

Dominika Skonieczna walcząca w kategorii 54 kg, przegrała pierwszą walkę na punkty z Rumunką – zawodniczką niższą, ale za to większą. Charakter, serce, i chęci do walki – to właśnie Dominika pokazała na mistrzostwach we Włoszech.

Piotr Kantarowski (81 kg) przegrał pierwszą walkę z Francuzem, który zdobył pas Mistrzostw Świata WKF 2016. Nasz reprezentant walczył do końca, bo to człowiek z charakterem i zasadami.

Zawodnik Konińskiego Klubu K-1 Tomasz Marzol po zaciętej pierwszej walce z Włochem w kategorii -71 kg, wygrał jednogłośnie na punkty, lecz w drugiej walce przegrał przez rozcięcie łuku brwiowego i decyzję lekarza. Tomasz Franciszek Marzol trafił na bardzo doświadczonego zawodnika z Kanady, który został wicemistrzem świata WKF 2016.

– Serdecznie chcę podziękować Łukaszowi Konwerskiemu oraz firmie TML-Professional , ponieważ dzięki niemu mogliśmy wyjechać na te mistrzostwa świata – dodaje Dawid Drzewiecki.